Anasayfa
19 Mayıs 2024, Pazar
English (UK)

Paydaşlarla Yapılan Faaliyetler

FAALİYET ADI: MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ SINAVLARI

PAYDAŞLAR: Karapınar Tso - Meybem

FAALİYET TARİHİ:  19.10.2018

FAALİYET KONUSU: İkinci el motorlu kara taşıtı alım-satımı yapan kişiler, satış müdürleri ve satış personeli için Mesleki Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğunun getirilmesinin ardından ilçemizde faaliyet gösteren işletmlerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları maksadıyla 21 kişinin katılımı ile yapılan sınavlar sonucunda 19 kişi odamız öncülüğünde belge almaya hak kazanmıştır.

FAALİYET BÜTÇESİ: -

FAALİYET ADI: MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ SINAVLARI

PAYDAŞLAR: Karapınar Tso - Meybem

FAALİYET TARİHİ:  16.03.2017

FAALİYET KONUSU: Mesleki Yeterlilik Belgesi kapsamında faaliyet gösteren üyelerimiz ve ilçemiz çalışanlarının herhangi bir mağduriyet yaşamamaları maksadıyla 78 kişinin katılımı ve 4 gün süren eğitim, uygulama sınavları sonucunda 61 kişi odamız öncülüğünde belge almaya hak kazanmıştır.

FAALİYET BÜTÇESİ: -

 


 

FAALİYET ADI: YÖREX 7.YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI

PAYDAŞLAR: Mevka-Karapınar TSO-Ereğli Belediyesi- Akşehir Belediyesi-Kadınhanı Belediyesi Ayrancı Belediyesi-Akşehir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü-Konya Ticaret Odası- Karaman Ticaret ve Sanayi Odası-Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası-Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası

FAALİYET TARİHİ: 26-30.10.2016

FAALİYET KONUSU: İlçemizin kalkınması ve tanıtılması amacıyla coğrafi işaret tescil aşamasında olan kavurga ve yöremizde yetiştirilen hırtlağın ulusal ve küresel ölçekte tanıtımını yapıp bölge ekonomisine katkı sağlamak amacıyla Mevlana Kalkınma Ajansı öncülüğünde 160 m2’lik stantta paydaşlar ile birlikte 7.Yöresel Ürünler fuarına katılım sağlandı.

FAALİYET BÜTÇESİ: 100.000 TL

 


 

FAALİYET ADI: KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

PAYDAŞLAR: Karapınar Tso - Ereğli İşkur

FAALİYET TARİHİ:  01.02.2016

FAALİYET KONUSU: İlçemizde mevcut Kobi sayısının artırılması ve ilçemizin kalkındırılmasına yönelik 25 kişinin katılımı ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlenmiştir.

FAALİYET BÜTÇESİ: 5.000 TL

 


 

FAALİYET ADI: UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

PAYDAŞLAR: Karapınar Tso - Mevka

FAALİYET TARİHİ: 24.11.2014

FAALİYET KONUSU: Odamız ve Mevka işbirliği ile Karapınar ve Emirgazi’yi kapsayan 30 kişilik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilerek genç girişimcilere KOSGEB girişimcilik belgesi almaları konusunda öncülük etmek.

FAALİYET BÜTÇESİ: 5.000 TL

 


 

FAALİYET ADI: YÖREX 5.YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI

PAYDAŞLAR: Karapınar Tso – Karapınar Ticaret Borsası

FAALİYET TARİHİ:  22-26.10.2014

FAALİYET KONUSU: 22-26 Ekim 2014 tarihleri arasında Antalya’da 5’incisi düzenlenen YÖREX fuarına Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası olarak Karapınar Ticaret Borsası ile ortaklaşa yöresel gıda, tarım ve el sanatları ürünlerimiz olan “kavurga, hırtlak, yufka ekmek, koyun tereyağı, koyun peyniri, kuzu eti, ayran, mısır flakes, arpa flakes, organik gübre, yonca, halı ve heybe gibi ürünlerin tanıtımları yapıldı.

FAALİYET BÜTÇESİ: 50.000 TL

 


 

FAALİYET ADI: KOSGEB YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ

PAYDAŞLAR: Karapınar TSO-Karapınar Belediyesi – Karapınar Esnaf ve Sanatkârlar Odası

FAALİYET TARİHİ: 07-31 Mart 2011

FAALİYET KONUSU: KOSGEB’in girişimcilere vermiş olduğu yeni girişimci desteği çerçevesinde Odamız, Karapınar Belediyesi ve Karapınar Esnaf ve Sanatkârlar Odası işbirliğiyle ilçemizde 60 genç girişimci adayına eğitim verilmiştir.

FAALİYET BÜTÇESİ: 7.500.00 TL