Anasayfa
19 Mayıs 2024, Pazar
English (UK)

İhracat Destek Ofisi İşlemleri

İhracat hedefleri kapsamında ihracatçı sayısının artırılması ve ihracatın tabana yayılması amacıyla, Ticaret Bakanlığı ve TOBB işbirliğiyle hayata geçirilen İhracat Destek Ofisleri, ilk aşamada 16 ilde, 25 Oda ve Borsa’da uygulanmaya başladı. Sonraki adımda açılan yeni İhracat Destek Ofisleri arasına Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası İhracat Destek Ofisi de yer aldı. Ticaret Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin birlikte yürüttüğü “İhracat Destek Ofisi İşbirliği Protokolü” Karapınar TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Sözen tarafından imzalanarak odamızda İhracat Destek Ofisi kurulmuş ve hizmete başlamıştır.

Söz konusu protokol ile Odamız İhracat Destek Ofisinin başta kadın, genç girişimciler olmak üzere ihracatçı sayısının artırılabilmesi ve mevcut ihracatçı üyelerimizin bilgilendirilmesini teminen sürekli ve düzenli iletişime dayalı bir bilgilendirme hizmeti sunacaktır.

İhracat Destek ofisimiz ihtiyaçlar doğrultusunda üyelerimize yönelik eğitim programları, Dış Ticaret elemanı yetiştirme, öğrencilere ve kadın girişimcilere dış ticaret eğitimi verme vb. faaliyetlerde bulunmak amacıyla eğitmen ve doküman desteği taleplerin karşılanmasına aracılık edecektir.

Hali hazırda 2019 yılı içerisinde yeni kurulan İhracat Destek ofisleri ile birlikte ülke genelinde 56 ilde 67 Oda/Borsa ile hizmet verilmektedir.

Odamızda kurulan İhracat Destek Ofisi, hizmet binamızda faaliyetlerine başlamıştır. Ticaret Bakanlığı’nın sunmuş olduğu destekler kapsamında bilgi almak isteyen üyelerimiz Odamız Genel Sekreteri Hakkı İnci hakki_inci@hotmail.com 03327551276 mail veya telefon yolu ile iletişime geçebilirler.

 

Ayrıca, tüm üyelerimiz www.ihracatdestek.org.tr adresini de ziyaret edebilirler.