Anasayfa
19 Mayıs 2024, Pazar
English (UK)

Yön.Krl.Bşk. Mustafa Kemal Sözen; 30 Ağustos Zaferi, vatanına ve bağımsızlığına düşkün bir milletin gurur günüdür.

Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Sözen 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Başkan Sözen; bu büyük zaferin, vatanına ve bağımsızlığına düşkün bir milletin gurur günü olduğunu söyledi.​

Sözen mesajında şu ifadelere yer verdi;

“26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 101. yılını kutluyoruz. Tarihimiz göstermiştir ki, milletimiz hiç kimsenin boyunduruğu altında, tutsaklık içerisinde yaşamamıştır, yaşayamaz. En zor şartlar altında kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, bunun en güzel örneğidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına ve bu mücadeleye omuz verenlere büyük bir şükran ve minnet duyuyoruz. Onların bu mücadelesi bizlere, yarınlara bakarken büyük bir güç katıyor. Biliyoruz ki bizler bir ve beraber olduğumuz zaman önümüzde kimse duramaz.

Bu vesile ile başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz. Tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun ”dedi.