Anasayfa
21 Haziran 2024, Cuma
English (UK)

TOBB BAŞKANI SAYIN M. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU’ NUN EV SAHİPLİĞİNDE DÜZENLENEN TOBB 80. GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

 

TOBB BAŞKANI SAYIN M. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU’ NUN EV SAHİPLİĞİNDE DÜZENLENEN TOBB 80. GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

 

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın teşrifleriyle, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’ nun ev sahipliğinde düzenlenen  TOBB 80. Genel Kurulu gerçekleşti.

 

Törene odamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal SÖZEN,  Meclis Başkanı Hüseyin ÇEVİK, Yönetim Kurulu Üyeleri Yılmaz PEKER, Halil TÜRKOĞLU, Murat ZARARSIZ ile Genel Sekreter Hakkı İNCİ, İl KGK İcra Komite Üyesi Gülçin Gündüz İŞLEYEN ve İl GGK İcra Kurulu Üyesi Mehmet YARIMOĞLU katılım sağladı.

 

Program ilk Anıtkabir ziyareti ile başladı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 80.Genel Kurul kapsamında, TOBB Genel Kurul Divanı, TOBB Genel Kurul Üyeleri, Konseyler, Oda/Borsa Başkanları, Delegeler ve Genel Sekreterler ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret ederek, Ata’nın huzurunda saygı duruşunda bulunuldu.

 

Öğlen saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla  "Hizmet Şeref Belgesi Plaket Töreni"ni gerçekleşti. Tören'de iş dünyasına hizmetlerde bulunan Oda-Borsa Başkanları ile Genel Sekreterleri "Hizmet Şeref Belgeleri 'ni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

Törene, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala  ve 365 Oda-Borsa Temsilcisi katıldı.

 

Programın ikinci gününde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 80. Mali Genel Kurul Toplantısı, TOBB ETÜ’de gerçekleştirildi.​ Genel Kurul Başkanlığını ATO Başkanı Gürsel Baran’ın yaptığı Genel Kurul’a, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri, TOBB Konsey Başkanları ile TOBB Delegeleri katıldı. Toplantıda, Hesapları İnceleme Komisyonu, Mevzuat Komisyonu, Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu, Dilekleri İnceleme Komisyonu, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, Dış İlişkiler Komisyonu, Vergi Komisyonu, Ekonomi Politikası Komisyonu ve Basın ve Yayın Komisyonu sunuşları gerçekleştirildi.  

 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Genel Kurul konuşmasında yıl boyunca gerçekleştirdikleri faaliyetlere ve iş dünyasının gündemindeki konulara dikkat çekti.

81 il ve ilçelerden toplantıya katılan tüm Oda-Borsa Başkanlarımıza, Meclis üyelerimize, delegelerimize, kadın ve genç girişimcilerimize teşekkür eden Başkan Hisarcıklıoğlu, “TOBB Ailesi olarak Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da ülkemizi daima ileriye taşıma sorumluluğu ve gayreti içinde olacağız. Oda ve Borsalarımızla birlikte üyelerimizin sıkıntılarını takip etmeye, dile getirmeye ve çözüm üretmeye devam edeceğiz. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da; emek verecek, çalışacak, üreteceğiz. Dedi.