Anasayfa
7 Mart 2021, Pazar
English (UK)

KATSO YÖN. KRL. BŞK MUSTAFA KEMAL SÖZEN’DEN 7256 SAYILI KANUNA GÖRE BORÇLARIN YAPILANDIRILMASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Sözen, uzun zamandır TOBB nezdinde yürüttükleri çalışmalarla, birikmiş oda aidatı borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili 7256 sayılı Bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanun, 17.11.2020 tarihinde 31307 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Uzun bir süredir çeşitli bakanlıklar ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz nezdinde yürüttüğümüz bir çalışmayı daha üyelerimizin istek ve beklentileri doğrultusunda sonuçlandırıldığını belirten Sözen, Üyelerimiz, sadece birikmiş TOBB aidatlarını değil, Vergi, SGK, Belediye, tüm idari para cezaları ve hazine alacaklarını kapsayan vergi borçlarınıda yapılandırabilecek. İlgili kanun kapsamında yapılandırmadan faydalanmak isteyen üyelerimiz Karapınar Ticaret ve Sanayi Odasına başvuruda bulunarak yapılandırmadan faydalanabilirler açıklamasında bulundu.

DEĞERLİ ÜYELERİMİZ,

  • Vergi yapılandırma başvurusu için son tarih 31 Aralık 2020
  • SGK yapılandırma başvurusu için son tarih 31 Aralık 2020
  • Odamız Aidatlarının yapılandırma başvurusu için son tarih 31 Ocak 2021
  • Yapılandırmaya konu olacak odamız aidat borcu asılları, başvuru dilekçesinde belirtilmek kaydıyla, peşin veya 6 eşit taksit olarak ödenebilecektir. 6 aylık taksit yapılması durumunda birinci taksitin son ödeme günü 28 Şubat 2021 olup, kalan beş taksit 1’er aylık dönemler halinde tahsil edilecektir.

Saygılarımızla,

Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı