Anasayfa
13 Aralık 2018, Perşembe

Karapınar -1.3°C
English (UK)

Karapınar TSO'da IPARD II.Dönem Üçüncü Başvuru Çağrı İlanı Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Konya İl Koordinatörlüğü işbirliğinde Karapınar Ticaret ve Sanayi Odasında IPARD II. Dönem 3. Başvuru çağrı ilanı bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Katılımın yoğun olduğu toplantıya Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Sözen, TKDK Konya İl Koordinatörleri Kadir Saka, Özge Yalçın, üyeler ve vatandaşlar katıldı.

Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Sözen yaptığı konuşmada; İlçemizde tarım ve hayvancılığa dayalı yatırımların geniş yelpazeye yayılması, çeşitlenmesi işletmelerin sürekliliğini gerçekleştirmesi ve yeni yatırımcıların devlet desteklerinden faydalanarak ilçemize yeni yatırımlar ve modern tesisleri kurmaları açısından Odamız ve TKDK Konya İl Koordinatörlüğü işbirliğinde üyelerimizi ve vatandaşlarımızı IPARD II. Dönem 3.başvuru Çağrı İlanı hakkında bilgilendirdiklerini ifade etti.

TKDK Konya İl Koordinatörü Kadir Saka IPARD II 3. Başvuru çağrı ilanı ile ilgili üyelere ve vatandaşlara bilgi verdi.

“Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 21.12.2017 tarihinde IPARD II Programı Üçüncü Başvuru Çağrı İlanına çıkmış bulunmaktadır. Bu Başvuru Çağrı İlanı kapsamında sadece aşağıdaki sektörler ile ilgili İle ilgili faydalanıcılara uygun harcamalar karşılığında sağlanacak olan mali desteğin kaynağı, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanından oluşturulan IPARD Programı Fonu’dur. Bu destek “Kamu Katkısı” olarak adlandırılmaktadır. Bu kamu katkısı, program çerçevesinde gerçekleşmiş yatırımlar için geri ödemesiz olarak kullandırılacaktır.

 

YATIRIM SÜRELERİ

Üçüncü Başvuru Çağrı İlanı kapsamında hazırlanacak başvurularda yatırım süreleri en fazla 18 (on sekiz) ay olarak planlanmalıdır. Taksitlendirmenin nasıl yapılacağı ile ilgili bilgiler Başvuru Çağrı Rehberinde yer almaktadır.

BAŞVURULAR İLE İLGİLİ BİLGİLER

2014-2020 IPARD Programının güncel hali, Bakanlığımız (www.tarim.gov.tr) ve Kurumumuz internet adreslerinden (www.tkdk.gov.tr) temin edilebilir.

Başvurular hakkında detaylı bilgileri ve başvuru kurallarını içeren Başvuru Çağrı Rehberi (Versiyon 3.0) Kurumumuzun resmi internet adresinden (www.tkdk.gov.tr) temin edilmelidir.

Ayrıca, bu başvuru çağrı döneminde Kurumumuz tarafından yapılacak ilave duyuru ve bilgilendirmeler de bu çağrı ilanı kapsamında dikkate alınmalı ve söz konusu duyuru ve bilgilendirmeler, Kurumumuzun resmi internet adresinden (www.tkdk.gov.tr) takip edilmelidir.