Anasayfa
28 Kasım 2021, Pazar
English (UK)

KARAPINAR TİCARET VE SANAYİ ODASI TARAFINDAN SUNULAN KURUMSAL KAPASİTENİN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ MEVKA TARAFINDAN KABUL EDİLDİ.

Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Mevlana Kalkınma Ajansına sunulan  “KURUMSAL KAPASİTENİN GELİŞTİRİLMESİ” başlıklı proje ajans tarafından başarılı bulunarak onaylanmıştır. Projenin MEVKA tarafından onaylanmasının ardından 23.09.2021 Perşembe günü MEVKA ve Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Yetkilerince Mevlana Kalkınma Ajansında sözleşme imzalandı.

Proje kapsamında Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Üyelerine yönelik Dijital Yöntemler ile Satış ve Pazarlama, Temel Yönetim Becerileri Eğitimi, Şirketlerde kurumsallaşma ve kurumsal yönetim eğitimleri verilecektir.

Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Sözen Konu İle İlgili Açıklamasında;

“ Proje ile Nihai Amaç; Üyelerimizin dijital dönüşümünün sağlanması, kurumsal ve yönetsel yetkinliklerinin geliştirilmesi, sürdürülebilir üretim yöntemlerini benimsemeleri, yüksek teknoloji üreten/kullanan sektörlerin tedarik zincirine daha etkili biçimde dahil olmaları için, sahip oldukları kapasitelerinin geliştirilmesine yönelik uzun vadeli ve stratejik bakış açısıyla hazırlanacak yol haritalarının oluşturulmasını desteklemeyi hedeflemektedir.

Bunun yanı sıra, sektörel uzmanlaşmanın sağlanması, dijital dönüşümün desteklenmesi için gerekli olan uygulamaya ve ortak kullanıma yönelik altyapıların oluşturulmasına destek olmayı amaçlamaktadır. Yenilikçi bir yaklaşımla, üyelerimizin faaliyetlerini koordine eden, ortak ihtiyaçlarını karşılayan veya ortak çıkarlarını korumak için çalışan arayüz kuruluşlar aracılığıyla uygulanacak biçimde tasarlanması, firmaların rekabet güçlerinin artmasının yanı sıra üyelerimizin kapasitelerinin gelişimine de katkı sağlanması beklenmektedir dedi.”