Anasayfa
6 Ağustos 2020, Perşembe
English (UK)

TSE COVID-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ BAŞVURUSU

Sayın Üyemiz;

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ile alakalı sanayi sektörünü korumak, üretimin sekteye uğramasını engellemek için Türk Standardları Enstitüsü, ‘Covid-19 Güvenli Üretim Yeri Belgelendirme’ faaliyetlerine başlamıştır.

Türk Standardları Enstitüsü tarafından hazırlanan “Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu” hazırlık aşamasında; Dünya Sağlık Örgütü, Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ve sektör temsilcilerinin görüşleri dikkate alınmış ve kılavuzda, sanayi işletmelerinde alınması gereken önlemler belirtilmiştir. Hazırlanan kılavuz, tüm sektörlerdeki sanayicilerin enfeksiyon önleme ve kontrol prosedürleri hakkında bilgi sahibi olmasını amaçlamaktadır. Ortaya konan tedbirler sayesinde, sanayi işletmelerinde çalışanların, ziyaretçilerin, tedarikçilerin ve diğer tüm paydaşların sağlığı korunması düşüncesi ile hareket edilmiştir.

Türk Standardları Enstitüsü Konya Bölge Koordinatörlüğü, faaliyet gösteren tüm işletmeleri “Covid-19 Güvenli Üretim Yeri Belgelendirmesi” konusunda çalışmalar başlatmıştır. ‘Hijyen ve Enfeksiyondan Korunma’ konusunda uzman personellerin yönlendirmesi ile daha güvenli bir çalışma ortamı oluşturmanıza destek sağlamaya hazırdır.

Başvuru süreci ve ilgili kılavuz hakkında bilgi almak için Türk Standardları Enstitüsü Konya Bölge Enstitü personelleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgilerinize Sunulur.

 Güvenli Üretim Belgesi Başvuru Formu

Detaylı Bilgi ve İletişim:
Kerim PARLAK /0332 239 04 80 /kparlak@tse.org.tr
Mustafa TIKANSAK / 0332 239 04 80 / mtikansak@tse.org.tr
Emine KAN /0332 239 04 80 / eminekan@tse.org.tr